Docieplenia budynków

Docieplanie budynków – na czym polega ta usługa?

Remont elewacji to doskonała okazja, aby sprawdzić stan techniczny budynku i zaplanować działania, które pozwolą obniżyć ilość strat energii w sezonie grzewczym. Nieruchomości, które były ocieplana lata temu, według dawnych wytycznych, często odznaczają się nieefektywną energooszczędnością. Wówczas warto je docieplić w ramach planowanych prac termomodernizacyjnych. Robi się to po to, aby budynek spełniał współczesne normy i został wysoko oceniony w zakresie efektywności energetycznej.

Kompleksowe docieplanie budynków obejmuje nie tylko elewację i przegrody, ale także elementy, które znajdują się wewnątrz budynku, np. ściany fundamentowe czy piwnicę. W tym procesie nie mniej ważne jest uszczelnienie okien, drzwi oraz komina. Chodzi o to, aby jak najmniej ciepła uciekało na zewnątrz, co pozwoli znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie. Na poszczególne prace termomodernizacyjne można dostać dofinansowanie z budżetu państwa. Jest to atrakcyjna opcja dla osób, które chcą zredukować koszty ogrzewania i wymienić system grzewczy na bardziej ekologiczny.

Kiedy warto wykonać docieplenie budynku?

Docieplenie budynku przeprowadza się w celu ułatwienia prac termomodernizacyjnych, gdy elewacja jest uszkodzona lub, gdy wymaga zastosowania grubszej warstwy termoizolacji niż ta już położona. W takim wypadku zadaniem ekipy remontowo-budowlanej jest nałożenie kolejnej warstwy ocieplenia na już istniejącą warstwę.

Zanim to jednak nastąpi, wykonawca musi przeprowadzić szczegółową inwentaryzację obecnego systemu ocieplenia i podłoża. Tym zadaniem zajmuje się osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia budowlane. Do przeprowadzenia analizy niezbędne jest wykonanie odkrywki, czyli odsłonięcie przekroju ocieplenia, aby poddać je starannej ocenie i zaplanować dalsze działania.

Co powinien zawierać projekt docieplenia budynku?

Docieplenie budynku przeprowadza się na podstawie projektu, który powinien zawierać ocenę stanu technicznego obecnego ocieplenia oraz jego klasyfikację ogniową. W projekcie trzeba dokładnie określić zakres planowanych prac, w tym przede wszystkim: układ warstw, rodzaj i grubość materiału, zaprawy klejowej, liczbę łączników mechanicznych oraz sposób mocowania docieplenia do podłoża.

Nasza firma szybko i sprawnie przeprowadzi docieplenie budynku i zadba o to, aby wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie w widoczny sposób poprawić parametry techniczne każdej nieruchomości. Sprawdź nasze realizacje i skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów. Zapraszamy!